Expandmenu Shrunk


Činnost v roce 2013

 
 

Příjetí v senátu ČR

07.02.2013

Na pozvání 1.místopředsedy senátu ČR Dr.Přemysla Sobotky se uskutečnilo setkání se zástupci Sdružení hornických a hutnických spolků ČR. Setkání se uskutečnilo v historických prostorách senátu. Za náš spolek se zůčastnil J.Milt a E.Franče.

 

500. výročí od propůjčky štoly Kašparovy a 500 let od udělení dvou horních řádů olověným dolům u města Stříbra

26.04.2013

Kamarádi ze Stříbra oslavili dvě významná výročí.

Fotogalerie

 

Spolek Solles na návštěvě v bavorském Waldsassenu

17.05.2013

Zástupci hornického spolku Solles Chodov navštívili 17. května město bavorské město Waldsassen, kde byli přivítáni radním, panem Hoyerem. V muzeu (Stiftlandmuseum Waldsassen), jehož bohaté expozice jsou doplněny i českými texty, Chodováky provázeli pánové Treml a Gläßel – dobrovolníci, kteří se o muzeum starají. Jako poděkování za pozvání na návštěvu předal muzeu předseda HS Solles, pan Jiří Milt, sošku sv. Barbory. Tato bude umístěna v expozici věnované městu Chodov. Po obědě v klášterní restauraci delegace navštívila basiliku a klenot mezi knihovnami – klášterní knihovnu (Stiftsbibliothek). Návštěvu našeho patronátního města, se kterým také město Chodov spolupracuje na několika projektech a brzy s ním uzavře partnerství, můžeme vřele doporučit.

 

Noc kostelů

24.05.2013

Hornický spolek, město Chodov, KASS Chodov s.r.o., Základní umělecká škola Chodov a Infocentrum Chodov. se organizačně podílí na  mezinárodní akci Noc kostelů,  v jejímž rámci  má veřejnost možnost nahlédnout do kostelů trochu jinak než při běžné návštěvě.

 

Jihlavské havíření

22.06.2013

V sobotu 22.6. jsme se zůčastnili tradičního Jihlavského havíření jehož součástí je havířský průvod, který má stodvacetiletou tradici. Před samotným průvodem nás na radnici přijal primátor města p.Vymazal.

 

Barbora ve Velehradu

22.07.2013

Socha sv. Barbory, která od srpna 2012 zdobí kostel sv. Vavřince v Chodově, byla tento rok v červenci vystavena ve Velehradu u příležitosti 1150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje. O její transport se postarala Vězeňská služba Horní Slavkov, v jejímž zařízení byla socha vytvořena. Dnes je již socha zpátky na svém místě.

 

Kladenské fedrování

06.09.2013

Ve dnech 6.9. – 8.9.2013 proběhlo v Kladně 17.Setkání hornických měst a obcí ČR pod názvem „Kladenské fedrování“. Členové našeho spolku se zúčastnili jak pátečního slavnostního zahájení v kostele Nanebevzetí Panny Marie, tak i v sobotu slavnostního průvodu a následného bohatého programu.

 

Český Permon

07.09.2013

Člen našeho hornického spolku Karel Veselý byl na slavnostním vyhlášení cen „Český Permon“ v rámci Kladenského fedrování oceněn jedním z nejvyšších hornických ocenění. V kategorii hornický folklór získal sošku Permona.

Karle blahopřejeme……

 

Článek v Sokolovském deníku

24.09.2013

http://sokolovsky.denik.cz/z-regionu/muzea-mohou-sberateli-uniforem-tise-zavidet-20130924.html

 

Návštěva německého Schwarzebergu

14.12.2013

Členové našeho hornického spolku se zůčastnili tradičního zakončení adventu a tím spojené hornické parády v německém Schwarzebergu, který je parnerským městem Nového Sedla. Zůčastnili jsme se na pozvání našich  kamarádů z hornického spolku Apolonia.Comments are closed.