Prezentace Našeho Hornického spolku v roce 2020 v zahraničí

Začátkem roku 2020 se rozhodl prezentovat spolek Jirka Milt s Bohunkou na daleké Srí Lance s úmyslem těžby drahokamů a náborem nových členů do našeho spolku.  Podle dodaných fotek tam bylo vše krásné, těžba náročná. Bohužel, vytěžené drahokamy pro přilepšení finanční situace spolku nebylo možné převést a nábor domorodců se také nezdařil z důvodu jazykové bariéry. Jediný poklad, který si Jiří dovezl, byla jeho Bohunka.

Další výpravu do světa podnikl Vlastík Šnajdr s Ivetou, tentokrát do Dominikánské republiky s nadějí získat sponzorské dary pro spolek. Navštívili továrnu na výrobu doutníků a lihovar na výrobu rumu. Kvalitu obou komodit vyzkoušeli, ale bohužel nestihli domluvit darovací podmínky. Zrovna se objevil Covid-19, zavíraly se hranice a oba na poslední chvíli doběhli v pantoflích a v plavkách poslední letadlo. Jsme rádi, že jste se nám vrátili.

Posledním pokusem o přilepšení pro spolek bylo vyslání Jany (Barbory) do zlatých dolů v Polsku. Zlata tam byly podle fotek plné vozíky, zlaté cihly se prodávaly velice levně.  Po návratu domů s plným batohem vzácného kovu Barbora zjistila, že zlato není pravé, bylo to jen natřené kamení. Není všechno zlato, co se třpytí.

Naše spolková trika hrdě prezentovala hornický spolek.

Fotogalerie

 


Comments are closed.