Expandmenu Shrunk


Prezentace Našeho Hornického spolku v roce 2020 v zahraničí

Začátkem roku 2020 se rozhodl prezentovat spolek Jirka Milt s Bohunkou na daleké Srí Lance s úmyslem těžby drahokamů a náborem nových členů do našeho spolku.  Podle dodaných fotek tam bylo vše krásné, těžba náročná. Bohužel, vytěžené drahokamy pro přilepšení finanční situace spolku nebylo možné převést a nábor domorodců se také nezdařil z důvodu jazykové bariéry. Jediný poklad, který si Jiří dovezl, byla jeho Bohunka.

Další výpravu do světa podnikl Vlastík Šnajdr s Ivetou, tentokrát do Dominikánské republiky s nadějí získat sponzorské dary pro spolek. Navštívili továrnu na výrobu doutníků a lihovar na výrobu rumu. Kvalitu obou komodit vyzkoušeli, ale bohužel nestihli domluvit darovací podmínky. Zrovna se objevil Covid-19, zavíraly se hranice a oba na poslední chvíli doběhli v pantoflích a v plavkách poslední letadlo. Jsme rádi, že jste se nám vrátili.

Posledním pokusem o přilepšení pro spolek bylo vyslání Jany (Barbory) do zlatých dolů v Polsku. Zlata tam byly podle fotek plné vozíky, zlaté cihly se prodávaly velice levně.  Po návratu domů s plným batohem vzácného kovu Barbora zjistila, že zlato není pravé, bylo to jen natřené kamení. Není všechno zlato, co se třpytí.

Naše spolková trika hrdě prezentovala hornický spolek.

Fotogalerie