28. 5. 2021 NOC KOSTELŮ

20210528_193408.jpg

VYSTAVENÍ ZVONU SV. BARBORY V KOSTELE

SV. VAVŘINCE V CHODOVĚ

Při květnové Noci kostelů byl poprvé se slávou představen veřejnosti zvon sv. Barbory, který nechal vyrobit náš Hornický spolek Solles. Zvon byl slavnostně přenesen do kostela sv. Vavřince a postaven na maketu hornického vozíku, kde si může veřejnost prohlédnout reliéfy a nápisy na zvonu.

VĚNOVÁNO HORNÍKŮM A VE VĚČNOU VZPOMÍNKU NA HORNICTVÍ V CHODOVĚ A BLÍZKÉM OKOLÍ, toto je hlavní nápis, který vysvětluje účel a smysl vzniku zvonu.

Reliéfem a ozdobou je plastický obrázek sv. Barbory a logo Hornického spolku Solles.

Aktu se zúčastnilo vedení města Chodova v čele se starostou P. Pizingerem, za farnost byl přítomen katolický kněz Romuald Štěpán Rob. Samozřejmě na akci nechyběli členové našeho spolku a přizvaní sponzoři. Na dokumentaci se podíleli reportéři a fotografové kulturního a společenského střediska v Chodově, dále také Český rozhlas.

Tento zvon bude darován kostelu sv. Vavřince v Chodově při Vavřinecké pouti dne 14. 8. 2021 a tentýž den proběhne také jeho slavnostní svěcení.

Noc kostelů byla i vzpomínkou na oběti koronavirové pandemie. Město Chodov nechalo vysadit dva buky, stromy Naděje před vstupem do kostela. Také jsme společně zavzpomínali.

Odkazy o nás:

https://www.facebook.com/mestoChodov/posts/1965707776905026

https://www.suas.cz/10-suas/aktuality/956-haviri-venovali-chodovu-novy-zvon-2

Tři zvony v chodovském kostele doplní čtvrtý, svatá Barbora – Sokolovský deník (denik.cz)

 

Zdař Bůh!

 

fotogalerie


Comments are closed.