25. Setkání hornických měst a obcí České republiky

1m.JPGVe dnech 10. – 12. září 2021 proběhlo již 25. Setkání hornických měst a obcí ČR v Mostě s názvem Dycky horník! Město Most pozvalo profesionály a příznivce hornického řemesla a tradic, umožnilo setkání kamarádů, přátel a spolků. S ohledem na omezení účasti kvůli koronavirové pandemii prezentovalo náš spolek pouze šest členů.

V pátek 10. 9. proběhlo slavnostní zahájení setkání v prostorách městského divadla v Mostě.    V sobotu 11. 9. se odehrálo slavnostní přijetí primátorem města Mgr. Janem Paparegou, poté se konal krátký průvod hornických spolků a organizací. Průvod vycházel z Radničního parku na prostranství, kde byl slavnostně odhalen Památník hornictví a důlních neštěstí.

Město Most připravilo pro účastníky zajímavý program, exkurze, vřelé přijetí a bohaté občerstvení. Zúčastnili jsme se exkurze v Podkrušnohorském technickém muzeu na bývalém dole Julius III.   Děkujeme za krásnou akci.

 Zdař Bůh!

Fotogalerie

Odkazy

https://mostecky.denik.cz/zpravy_region/setkani-hornickych-mest-most-202109.html

https://www.youtube.com/watch?v=ooeSWiKi0kI

https://www.mesto-most.cz/vytvarna-soutez-na-umelecke-dilo-quot-pamatnik-hornickych-tradic-a-dulnich-nestesti-v-moste-quot/d-39444/p1=60870

https://www.archiweb.cz/n/domaci/pomnik-hornictvi-v-moste-vznikne-podle-navrhu-architekta-klasky


Comments are closed.